Heart,,The,Cardiogram,,Tablets,Of,Potassium,And,Magnesium,,For,Health

Taurynian magnezu – forma magnezu przystosowana do Twojego serca

Magnez jest niezbędnym minerałem dla dobrego zdrowia. Jest czwartym najczęściej występującym minerałem w ludzkim organizmie. Jest niezbędny dla zdrowych kości, serca, mięśni i prawidłowego działania układu nerwowego. Pomaga również organizmowi w metabolizmie energetycznym oraz w balansowaniu poziomu cukru we krwi i jego ciśnienia.

Należy jednak pamiętać, że istnieje wiele form magnezu. Najpopularniejsze formy magnezu to tlenek magnezu, cytrynian magnezu czy węglan magnezu. Oczywiście istnieją również bardziej wyspecjalizowane jego formy – na przykład L-treonian magnezu o potencjalnych korzyściach nootropowych. Jednak osoby, które chciałyby skupić się na wspieraniu zdrowia swojego układu sercowo-naczyniowego, powinny zaznajomić się z formą taurynianu magnezu – formy magnezu z pewnymi dodatkowymi korzyściami dla Twojego serca.

Oto, co musisz wiedzieć o tym, dlaczego warto suplementować magnez, jak uzyskać jego wystarczającą ilość w diecie oraz symptomy niedobóru magnezu, a także dlaczego taurynian magnezu jest optymalnym wyborem, jeśli chcesz suplementować magnez z myślą o swoim sercu.

Na początek – czym jest magnez?

Superbohater świata minerałów, magnez, przynosi korzyści w tak wielu obszarach naszego ogólnego zdrowia, od funkcji mózgu, przez działanie mięśni, aż po ochronę DNA przez negatywnym wpływem wolnych rodników. W rzeczywistości, prawie każda pojedyncza komórka Twojego ciała, od kości po serce, potrzebuje magnezu, aby wykonywać prawidłowo swoje funkcje.

Gdy tylko poziom magnezu się obniża, organizm nie jest w stanie pracować tak wydajnie, jak zazwyczaj. Warto zwrócić uwagę że duża część z nas nie dostarcza wystarczającej ilości magnezu poprzez źródła dietetyczne: nawet połowa populacji naszego kraju może cierpieć z powodu niedoborów magnezu. Ze względu na jego szerokie funkcje w naszym organizmie, jest to szczególnie niepokojące.

Funkcje magnezu

Większość – około 60% – magnezu jest obecna w tkankach kostnych i zębach. Dlatego magnez odgrywa istotną rolę dla utrzymania zdrowych kości i zębów, a jego niedobór może prowadzić do osteoporozy i chorób przyzębia.

Pozostałe 40% magnezu znajduje się w tkankach miękkich, rozrzuconych po całym naszym ciele ludzkiego. W tych komórkach, magnez wiąże się z kluczowymi cząsteczkami, takimi jak białka, kwasy nukleinowe i lipidy.

Kompleksowanie tych cząsteczek z magnezem sprawia, że cząsteczki te są zdolne do wykonywania swoich zadań, takich jak tworzenie białek, replikacja i naprawa DNA, prawidłowe funkcje neurologiczne, skurcze mięśni, metabolizm glukozy i wile innych.

Dlatego też niedobór magnezu może zwiększać ryzyko wystąpienia wielu chorób, w tym cukrzycy typu 2, nadciśnienia tętniczego, choroby wieńcowej i innych.

Korzyści płynące z suplementacji magnezu

Wykazano, że suplementacja magnezem może pomóc w:

  • Łagodzeniu bezsenności
  • Wsparciu funkcji sercowych
  • Wspomaganiu terapii przeciwko astmie
  • Obniżeniu nadciśnienia tętniczego
  • Poprawie trawienia
  • Wspomaganiu zdrowia układu pokarmowego
  • Ochronie przed cukrzycą
  • Wspieraniu prawidłowego zdrowia układu kostnego

Dlaczego taurynian magnezu jest optymalną formą magnezu dla wsparcia Twojego serca?

Taurynian magnezu jest substancją będącą kompleksem molekularnym zawierającym połączenie magnezu i tauryny. Gdy znajdzie się w organizmie, w środowisku wodnym dysocjuje na dodatnie jony magnezu i ujemne jony taurynianowe. Taurynian magnezu może być optymalną kombinacją przy suplementacji magnezu, ponieważ tauryna jest używana przez organizm do wewnątrzkomórkowego transferu jonów magnezowych przez błony komórkowe.

Równoważąc się ze stężeniem wolnego wapnia na zewnątrz komórek, magnez wykazuje aktywność prawie wyłącznie wewnątrz komórek. Zmniejszając poziom wolnego wapnia w naszym organizmie, magnez wywiera wpływ na ciśnienie krwi i pracę serca, działając jako naturalny bloker kanałów wapniowych. Taurynian magnezu ma istotny potencjał jako suplement diety, ponieważ zarówno suplementy magnezu jak i tauryny poprawiają zdrowie w przypadku wielu dolegliwości sercowo-naczyniowych.

Na przykład zastoinowa niewydolność serca pozbawia mięsień sercowy wielu ważnych składników odżywczych, w tym tauryny. Suplement łączący magnez i taurynę w postaci taurynianu magnezu poprawia funkcjonowanie serca i zwiększa przeżywalność między innymi tej choroby. Tauryna jest tak istotna dla mięśnia sercowego, że stanowi ponad 50% puli wolnych aminokwasów w sercu.

Dietetyczne źródła magnezu

Jeśli chcesz wzbogacić swoją dietę o pokarmy bogate w magnez, proponujemy wzbogacić ją o potrawy takie jak:

– Produkty sojowe (mleko, mąka, tofu)

– Rośliny strączkowe i nasiona

– Orzechy (migdały, nerkowce, orzechy brazylijskie)

– Orzeszki ziemne i masło orzechowe

– Pełnoziarniste pieczywo i płatki zbożowe

– Owoce (banany, suszone morele, itp.)

– Warzywa, w szczególności ciemnozielone warzywa liściaste (karczochy, boćwina, buraki, awokado, itp.)

– Suszona fasola.

Zalecane dawkowanie magnezu

Mężczyźni poniżej 30 roku życia potrzebują 400 miligramów (mg) magnezu dziennie, za to powyżej 31 roku życia potrzebują 420mg dziennie. Kobiety poniżej 30 roku życia potrzebują 310mg magnezu dziennie, a po 31 roku życia 320mg dziennie. Jednakże kobiety w stanie ciąży i karmiące piersią potrzebują nieco więcej magnezu, około 350 do 360mg dziennie.

Zalecane dzienne spożycie magnezu dla dzieci to:

– 1-3 lata: 80mg

– 4-8 lat: 130mg

– 9-13 lat: 240mg

– chłopcy 14-18 lat: 410mg

– dziewczęta 14-18 lat: 360mg

Ważne jest, aby nie spożywać nadmiernej ilości magnezu, ponieważ może to spowodować biegunkę, mdłości lub skurcze brzucha. Wyjątkowo wysoki poziom może prowadzić do nieregularnego bicia serca lub zatrzymania akcji serca.

Bezpieczeństwo suplementacji magnezem

Magnez jest jednym z siedmiu głównych minerałów, których organizm potrzebuje w stosunkowo dużych ilościach (pozostałe to wapń, potas, sód, chlorek, potas i fosfor). Jednak zbyt duża ilość jednego z głównych minerałów może prowadzić do niedoboru innego, przez mechanizm sprzężeń zwrotnych. W ten sposób nadmiar magnezu może z powodować deficyt wapnia. Co prawda ciężko jest przedawkować minerały z pożywienia. Jednak możliwość przedawkowania wzrasta, przy stosowaniu suplementów diety.

Osoby z problemami z nerkami są bardziej narażone na przedawkowanie magnezu. Objawy toksycznego poziomu magnezu są dosyć szerokie i mogą się wahać się od rozstroju żołądka i biegunki do bardziej poważnych objawów jak wymioty, dezorientacja, spowolnione bicia serca i niebezpiecznie niskiego ciśnienia krwi. Poważne przedawkowanie magnezu może prowadzić do problemów z oddychaniem, śpiączki, nieregularnego bicia serca, a nawet śmierci.

Suplementy magnezu mogą wchodzić w interakcje z kilkoma substancjami powszechnie stosowanymi jako leki. Przyjmowanie magnezu zbyt blisko dawki niektórych antybiotyków, w tym ciprofloksacyny i moksyfloksacyny, może zakłócać wchłanianie leku przez organizm. Podobnie, magnez może wchodzić w interakcję z niektórymi lekami na osteoporozę, jeśli dawki są przyjmowane zbyt blisko siebie. Magnez może również wchodzić w interakcję z niektórymi lekami na tarczycę. Magnez może również pogorszyć skutki uboczne niektórych leków na ciśnienie krwi i zwiększyć siłę działania niektórych leków na cukrzycę.

Polecane suplementy z taurynianem magnezu

Przez popularność niedoborów magnezu, wiele producentów żeruje na nieświadomych konsumentach, wypuszczając na rynek niskiej jakości suplementy magnezów, zawierających tanie, nieefektywne formy magnezu w zbyt niskich dawkach. Co prawda, warte polecenia produkty są w mniejszości, szczególnie te suplementy z magnezem w formie taurynianu magnezu. Zatem, jakie są polecane suplementy z taurynianem magnezu?

Apollo’s Hegemony Magnesium Taurate

Apollo’s Hegemony to jedna z najbardziej rewolucyjnych firm na rynku suplementacyjnym, skupiająca się na rozszerzaniu swojej oferty o produkty specjalistyczne. Właśnie takim produktem jest Magnesium Taurate, bazujący na taurynianie magnezu i mający na celu przede wszystkim uzupełnienie diety o magnez i wsparciu układu krwionośnego. Produkt zawiera efektywną dawkę taurynianu magnezu, w ekonomicznej cenie. Wybranie pewnej marki takiej jak Apollo’s Hegemony, umożliwi nam efektywną i bezpieczną suplementację taurynianu magnezu.

Rekomendowany suplement z taurynianem magnezu - Apollo's Hegemony Magnesium Taurate
Rekomendowany suplement z taurynianem magnezu – Apollo’s Hegemony Magnesium Taurate

Podsumowanie

Odpowiednie spożycie magnezu jest kluczowe dla utrzymania prawidłowego zdrowia całego organizmu, szczególnie serca i całego układu krwionośnego. Przez popularność niedoborów magnezu, często zalecana jest jego dodatkowa, regularna suplementacja. Przez mnogość form magnezu, warto wybrać najbardziej optymalną dla naszych potrzeb suplementacji. Przykładowo, jeśli chcemy się skupić na wsparciu naszego serca, zaleca się wykorzystanie formy taurynianu magnezu w suplementacji, który przez wykazuje synergistyczne działanie wspierające zdrowie, stan i odżywienie mięśni sercowych. Warto dodatkowo wybrać produkt sprawdzony, renomowanej marki, aby zapewnić sobie skuteczność i efektywność suplementacji.